Renesans fototapety

Pokoleniom ludzi w średnim wieku fototapety kojarzą się z wątpliwymi doznaniami estetycznymi, które urozmaicały wnętrza obok nieśmiertelnej meblościanki i tapczanu. Stanowiły wtedy wyraz tęsknoty za odrobiną egzotyki, koloru i indywidualnego ducha. Z czasem stały się zapomnianym elementem, wypieranym przez nowe wnętrzarskie mody i rozwiązania. Aktualnie znowu nadszedł ich czas. 

Zmiany w fototapetach

Obecnie fototapety po względem jakości, zastosowanych motywów oraz wykorzystania ich we wnętrzarskich aranżacjach w niczym nie przypominają już tych z minionych lat. Zastosowanie nowoczesnych materiałów takich jak winyl czy lateks czynią wydruk niezwykle wyrazistym a kolory są żywe i głębokie. Powierzchnia jest wytrzymała i odporna na wilgoć.

Fototapety z nadrukami

Sklepy z fototapetami oferują nadruki zarówno z własnej bazy obrazów, jak i umożliwiają klietom wykorzystanie własnego zdjęcia. W ten sposób powstaje unikatowa aranżacja, która nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter. Do wyboru są też reprodukcje dzieł znanych artystów, motywy znanych bajkowych postaci czy też geometryczne i abstrakcyjne wzory. Bogactwo oferty sprawia, że ten dekoracyjny element może być wykorzystany w każdym wnętrzu począwszy od salony, poprzez pokój dziecięcy i młodzieżowy na kuchni skończywszy.

Porada specjalistów w wyborze fototapety

Sklep z fototapetami to nie tylko miejsce w którym możemy kupić dekorację, ale też profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Fachowcy bazując na doświadczeniu mogą doradzić zarówno w zakresie pożądanej jakości zdjęcia, jak i materiałów, które z jednej strony będą komponowały się z wnętrzem estetycznie, jak i będą na tyle wytrzymałe, że przetrwają długi czas bez straty jakości. 

Dekoracje ścienne oferowane w sklepie z fototapetami znajdują swoje zastosowanie nie tylko w prywatnych wnętrzach, ale stają się też coraz częstszym wyborem biznesom. Stają się elementem wystroju sal konferencyjnych, lobby hotelowych czy przestrzeni usługowych. Ten chwyt nawiązujący do kolorystyki marki czy umiejętnie wplatający logo zdecydowanie zapada kontrahentom w pamięć i podnosi prestiż marki.